Strona tymczasowo niedostępna...

Sprzedaż nieruchomości to proces wymagający
wiedzy i bardzo dobrej znajomości rynkuZazwyczaj także dość długotrwały i kosztowny, jeśli chce się właściwie wypromować nieruchomość.

Co więcej, nawet "szybka" sprzedaż nieruchomości nie zawsze oznacza, że była to "dobra" sprzedaż - za najwyższą, możliwą do osiągnięcia w danym momencie na rynku, cenę.
"Szybka" sprzedaż może po prostu oznaczać, że - bazując na podobnych ofertach z internetu - dokonano niewłaściwej (zaniżonej) wyceny, nieuwzględniającej unikalnych walorów tej konkretnej nieruchomości, wynikających, na przykład, z lokalizacji, usytuowania czy z użytych materiałów budowlanych.

Z kolei zawyżona cena ofertowa nieruchomości niepotrzebnie wydłuża proces sprzedaży.
Ceny ofertowe nieruchomości widoczne w ogłoszeniach internetowych różnią się, czasami nawet znacznie, od cen transakcyjnych.
Trzeba wiedzy i bardzo dobrej znajomości rynku, aby prawidłowo "ustawić" cenę dla danej nieruchomości, uwzględniając przy tym przewidywany (oczekiwany) czas sprzedaży.

Przedłużające się oczekiwanie na sprzedaż nieruchomości to także męczące dla właściciela - kolejne i kolejne - wizyty, także "zwykłych oglądaczy" (ciekawskich), oraz dziesiątki męczących telefonów, z których zazwyczaj nic nie wynika.

Sprzedaż nieruchomości może być jeszcze trudniejsza, jeśli ma ona nieuporządkowany stan prawny.
U potencjalnych kupujących nawet "banalny" wpis o kredycie w dziale IV hipoteki może powodować obawy, nie mówiąc już o takiej sytuacji, kiedy zapisy są w dziale III hipoteki, na przykład o ustanowionych służebnościach.
W takich sytuacjach pomoc podmiotu niebędącego stroną potencjalnej transakcji, mającego odpowiednią wiedzę i doświadczenie, jest wprost konieczna.

Masz nieruchomość do sprzedaży – zgłoś się do nas.

Działamy także mobilnie – zadzwoń, umów się, przyjedziemy.

Zgłoś ofertę